Аналіз роботи вчителів методичної комісії

Аналіз

роботи МО вчителів природничо-математичного циклу

за 2013-2014 н.р.

В період бурхливого науково-технічного розвитку, швидкого росту наукових знань , їх широкого застосування у виробництві , однією з головних задач навчання стає розвиток креативного  мислення, пізнавальних здібностей учнів , вміння самостійно поповнювати знання .

Розв’язок цієї задачі органічно пов'язаний з активізацією навчання, з розробкою систем методів і прийомів навчання, які спрямовані на формування пізнавальної активності учнів , засвоєння ними навчального матеріалу , розвиток інтелектуальних здібностей учнів і вміння працювати з сучасною технікою .

Тож перед кожним вчителем стоїть дуже важливе завдання – створення сприятливих умов для розвитку творчого потенціалу кожного учня та його самореалізації у навчально-виховному процесі. На сьогоднішній час відбувається еволюція змісту , форм і методів навчання , яка спонукає до розробок і впровадження новітніх освітніх технологій . Серед них найперспективнішою видається інтерактивна технологія . Завдяки їй учень стає активним учасником процесу навчання.

Науково-методична тема, над якою працює методичне об’єднання-  «Креативна  освіта для розвитку інноваційної особистості».  Кожний вчитель працював протягом року над цією проблемою. Були підготовлені виступи:

«Креативний навчальний заклад»./Демура В.П./

«Впровадження у навчальких процес ІКТ як інноваційних технологій навчання» /Потовіченко М.М/

«Інтерактивні вправи на уроках фізики та біології» /Каламурза О.В., Гулевська Г.Г./ Крім доповідей вчителі по своїм предметам розробили інтерактивні вправи та мультимедійні дидактичні ігри.

Кожен член нашого МО на протязі року працював над впровадженням чи вдосконаленням певних технологій навчання. Ігрові технології навчання у своїй роботі широко використовує вчитель географії та економіки Колесникова О.В.. Буваючи на її уроках , в котрий раз переконуєшся , що навчальні ігри не тільки мають за мету засвоєння навчального матеріалу , вмінь і навичок , а ще й надають учневі можливість самовизначитися , розвивають творчі здібності , сприяють емоційному сприйняттю змісту навчання.

Групові технології навчання дуже добре здійснюються у процесі спілкування між учнями у групах. Ці технології дають змогу диференціювати та індивідуалізувати процес навчання, сприяють формуванню комунікативних якостей учнів , активізують розумову діяльність . Добре володіє методикою групових технологій навчання вчитель математики Потовіченко М.М. та вчитель фізики Демура В.П.. Для кожного класу вони розробили  завдання для груп і головне , правильно розподілили учнів на групи .

Впровадженням   інтерактивного навчання займаються всі учителі природничо-математичного циклу. Ця форма навчання –спеціальна   форма організації, що має за мету створення комфортних умов навчання, за яких кожен учень відчуває свою успішність та інтелектуальну спроможність .

Всі вчителі   мають  можливість використовувати мультимедійні засоби навчання, але нажаль не всі її використовують.

Базова освіта педагога служить відправним пунктом у його діяльності.На протязі своєї педагогічної діяльності вчитель повинен займатися професійним самовдосконаленням. Одним з основних складових самовдосконалення є самоосвіта .

Самоосвіта – це свідома планомірна робота вчителя над собою , удосконалення своїх значущих якостей , емоційно-вольової сфери , комунікативної компетентності , організаційних здібностей і. т. д.

На початку навчального року кожен член МО обрав собі тему самоосвіти відповідно до тих технологій навчання , які він впроваджував чи використовував на уроках.   Результати самоосвіти повідомлялися на засіданнях методооб’єднання , під час обговорення уроків   та у формі звітів .

Результативність роботи вчителя є участь учнів в олімпіадах .

І м. (3) –Маснюк Ю.(9 кл.)-географія

Петушкін Д.(10 кл.)-фізика, трудове навчання

ІІ м (1) – Романцов А. (9 кл.)-трудове навчання

ІІІ м (4) – Маснюк Ю. (9 кл.)-хімія

Батракова А. (6 кл.)-математика

Фрижа О. (8 кл.)-математика

Денисенко М. (10 кл.)- математика

В наступному навчальному році планує МО більше уваги приділити позакласній роботі з предметів та більш якісний у підготовці учнів до участі в предметній олімпіаді .

Самоосвіта – постійна діяльність вчителя , спрямована на розширення і поглиблення знань і вмінь , підвищення рівня предметної підготовки , розвиток його творчої особистості . Бо завдяки вчителю здійснюється безпосередній вплив на розвиток особистості дитини . Моделювання структури самоосвіти вчителів ми здійснювали за наступними розділами :

1.    Індивідуалізація роботи кожного вчителя .

2.    Обмін досвідом.

3.    Педагогічні тренінги , ділові ігри.

Перед учителями була поставлена мета: реалізувати всі умови навчального процесу як багатостороннього, партнерського, інтенсивного, організувати сприятливу, позитивну психологічну атмосферу в класі, спеціально організувати навчальний простір. З цією метою всі вчителі впоралися добре.

Керівник МО                                   /Потовіченко М.М./