Аналіз стану виховної роботи на 2013-2014 н.р.

Аналіз стану виховної роботи

за 2013-2014 навчальний рік

Виховна робота у Грабівській ЗОШ на 2013-2014 навчальний рік була розроблена на основі документів нормативно-правової бази:

1. Конституції України
  2. Закон України «Про освіту»
  3. Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті
  4. Концепція національного виховання дітей та молоді у національній системі освіти.

Серед завдань навчального закладу є індивідуальна робота з учнями та організація роботи гуртків; посилення виховної роботи на уроках і в позаурочний час, активізація превентивного виховання з метою попередження проявів насильства в учнівському середовищі.

В плані чітко визначена мета, на досягнення якої спрямовано проведення різноманітних виховних заходів. Серед запланованих заходів було проведено: інструктажі з класними керівниками, лекції, збори учнівського колективу та батьківські збори, батьківський всеобуч, під час яких батькам надається методична допомога щодо виховання дітей різного віку, психологічні поради; правова освіта, анкетування учнів, масові святкові виховні заходи. В основі виховної роботи було покладено обґрунтований аналіз стану виховної роботи минулого навчального року з врахуванням допущених недоліків.

В школі розроблено систему роботи з профілактики правопорушень. Було проведено тиждень правових знань, протягом якого учні приймали участь в вікторинах, брейн-рингах, дискусіях, молодші школярі прослухали лекцію про права і обов’язки дитини.

З метою формування ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави проведено заходи з виховання в учнів духовності та національної свідомості на патріотичних традиціях та звичаях українського народу було організовано походи територією рідного краю з метою збору матеріалів на маршрутах туристсько-краєзнавчих експедицій: “ Який чудовий рідний край”, “ Легенди рідного краю”. Учні ознайомились з історією народних свят і обрядів. Протягом року були проведені свята: свято Миколая; вечорниці на Андрія; Вертепне дійство; конкурс Великодніх писанок,  Шевченківські дні “Ми тебе не забудем, Тарасе”.

Класні керівники провели виховні години на теми: «Духовні традиції українців», “Любіть Україну і пісню її солов’їну”, «Ми всі українці – єдина сім’я».

До дня збройних сил України було проведено “Веселі старти”.

Протягом року відзначали національні дати: Свято Покрови, День ЗУНР, Свято Українського Козацтва, День Соборності України, До Дня виводу військ з Афганістану.

У день Визволення Донбасу ( 8 вересня) у школі була проведена виставка композицій з квітів. Учні школи разом з класними керівниками брали участь у проведенні Вахти Пам’яті:

- провели суботники біля Братської Могили та пам’ятника  Я. С. Приходько;

- привітали ветеранів Великої Вітчизняної війни, відвідавши їх удома.

За допомогою цих заходів реалізуються основні принципи патріотичного виховання, розвивається естетичний смак учнів, вшановується пам’ять воїнів-визволителів рідного краю. З цією метою було проведено загальношкільну лінійку і покладання квітів біля Братської Могили.

Учні нашої школи приймали активну участь у районних олімпіадах, де показали гарні результати.

Протягом року велика увага приділялась фізичному і моральному здоров’ю учнів.

З метою фізичного загартування учнів, зміцнення здоров’я  проводилась роз’яснювальна робота щодо ролі фізичної культури та спорту у житті  людини. В школі були організовані секції, гуртки. Учні брали участь у змаганнях з різних видів спорту.

Проводились уроки по безпечному користуванню газом, протипожежна безпека.               З метою формування в учнів здорового способу життя, пропаганди медичних знань  було проведено бесіди про шкідливість алкоголю, тютюну, наркотиків, небезпеку венеричних захворювань, СНІДу, пройшла виставка малюнків до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, виховний захід «Чума ХХ століття – СНІД, що про нього треба знати».

До Всесвітнього Дня боротьби із захворюванням на туберкульоз проведено лекції, бесіди, конкурси малюнків,  зустрічі із спеціалістами. Класними керівниками було проведено виховні заходи: брейн-ринг «В здоровому тілі здоровий дух»,         диспут “Що таке жити красиво?”, диспут “Шкідливі звички чи життя собі на втіху”.

Для попередження торгівлі людьми з учнями старших класів проводились бесіди, учні переглянули телепередачу про торгівлю живими людьми.

У школі працює чотири циклових методичних комісії: циклова методична комісія класних керівників під керівництвом Силенко Юлії Володимирівни, циклова методична комісія гуманітарного циклу під керівництвом Поліводи Катерини Олексіївни, циклова методична комісія природо-математичного циклу під керівництвом Потовіченко Марини Миколаївни, циклова методична комісія учителів початкових класів під керівництвом Прищепи Олени Василівни.

Велике значення для різнобічного розвитку особистості має дитяча громадська організація «Райдужна республіка».

Проведена виховна робота протягом 2013-2014 навчального року охопила всі напрямки виховання, але слід відмітити і такі негативні явища як: пасивне ставлення дітей до своїх обов’язків, шкідливі звички.

Загалом план виховної роботи виконано, всі заплановані заходи проведено.